moim ulubionym medium w pracy artystycznej są kości zwierzęce. chciałabym wam pokazać, że szlachetne materiały organicznego pochodzenia to nie tylko kość słoniowa, perły i szylkret, dlatego w mojej biżuterii znajdziecie kości innych gatunków (takich jak sarny, dziki, psy, koty, gęsi, ryby itd.), a także inne materiały zwierzęcego pochodzenia jak jeżowce i kraby.

materiały pozyskuję (co dla mnie jest oczywiste) bez szkody dla zwierząt – znajduję je podczas swoich wycieczek lub dostaję od znajomych. jestem przeciwna zabijaniu zwierząt w celu przerobienia ich na jakiekolwiek ekskluzywne przedmioty. w związku z tym to, co zobaczycie na mojej stronie, to głównie unikaty i w większości przypadków nie ma możliwości wykonania czegoś nawet podobnego po raz kolejny.

kości to dla mnie gotowe rzeźby, na codzień ukryte pod skórą. ich forma podoba mi się na tyle, że rzadko cokolwiek w nich rzeźbię, a raczej staram się wyeksponować ich naturalne piękno.

druga gałąź mojej działalności, nazwana na potrzeby tej strony “niekości”, to bardziej tradycyjne formy, głównie ze złota i srebra. chcę, aby były przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. wszystkie przedmioty wykonuję ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych, co pozwala mi na uzyskanie wyrobu o takiej jakości, jaką sama chciałabym nosić.

to, co widzicie w tej części strony, to rzeczy, które przygotowałam na zamówienie klienta, lub na prywatne potrzeby – jeśli chcielibyście coś u mnie zamówić, piszcie na: magdalena.maslerz@gmail.com

jestem mistrzynią rzemiosła w zawodzie złotnik-jubiler, magistrem sztuki i założycielką pierwszej w krakowie szkoły złotnictwa (xerion),  gdzie prowadzę zajęcia dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w jubilerstwie, jak i zajęcia dla przyszłych par młodych, które w mojej pracowni mogą wykonać własne obrączki ślubne.

jeśli te informacje, to dla ciebie za mało, tu znajdziesz ich więcej – BIO

magdalena maślerz